Korzystając ze strony akceptujesz jej Politykę prywatności.
pl | en | de

PROEKO Jancarz - wykonawca domów z bali

Witamy na stronie naszej firmy - Domy z Bali PROEKO Jancarz !

Jesteśmy firmą rodzinną z wieloletnią tradycją i doświadczeniem pokoleniowym. Pochodzimy spod Babiej Góry gdzie tradycje budownictwa drewnianego były rozwijane od stuleci.

Prowadzimy niezależną, samodzielną firmę rodzinną pod nazwą Domy z Bali PROEKO Jancarz sp. z o.o.

Jesteśmy wykonawcą wysokiej jakości domów z bali. Nasza firma to zespół doświadczonych profesjonalistów, którzy wykonują kompleksowe usługi w celu wykonania wyjątkowego domu z bali okrągłych. Jesteśmy zespołem osób, który powstał z pasji do budowania domów. Nasza siedziba mieści się Makowie Podhalański, nasze biuro sprzedażowe mieści się w Krakowie. Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty firmy Domy z bali ProEko Jancarz Sp. k.  – i Ty możesz cieszyć się ciepłą atmosferą drewnianego domu z bali.

Budujemy domy z bali o różnych średnicach. Naszym klientom zapewniamy m.in.:

Domy drewniane to wyjątkowe budowle, które przywodzą na myśl wielowiekową tradycję budownictwa i chęć życia w pobliżu natury. Domy z drewna to gwarancja stabilności na lata. W ProEko wykonujemy konstrukcje z najwyższej jakości drewna. Swoją działalność rozpoczynaliśmy na terenach u podnóży Babiej Góry, gdzie wytwarzaliśmy wyroby drewniane.

Nasi specjaliści ściśle współpracują z klientem, by uzyskać satysfakcjonujący projekt i jego efektywną realizację. Wszystko po to, by każdy klient przez długie lata mógł cieszyć się komfortowym życiem w domu z bali.

Dom z bali to solidna konstrukcja. Jako firma ProEko wykonujemy domy z bali o różnych średnicach – realizację konkretnego rodzaju domu ustalamy na etapie konsultacji z klientem. Zapewniamy możliwość zobaczenia naszych realizacji na terenie kraju, ponieważ wiemy, jak znaczącą inwestycją jest budowa domu. Oglądając wykonane przez nas domy przekonasz się, jak wyjątkowe są to konstrukcje. Ich drewniana struktura to zarówno podstawa samych domów, jak i niepowtarzalny element wystroju. Wykonujemy również kompleksowe domy z bali wraz z pracami wykończeniowymi.

Istnieje możliwość realizacji projektu indywidualnego Klienta stworzonego przez projektanta wybranego przez Klienta. W razie zainteresowania możemy przekazać także kontakt do projektantów zewnętrznych gdzie mogą Państwo zamówić wykonanie dokumentacji projektowej. Cenimy sobie dobry kontakt z klientami, dlatego oferujemy otwartą komunikację i stały kontakt podczas realizacji budowy. Skorzystaj z oferty firmy ProEko – razem stworzymy Twój wymarzony dom z bali.

Lite bale okrągłe

Konstrukcja wieńcowa

Lite bale płaskie
Bale klejone płaskie

Stosowana przez nas technologia budowy wieńcowej (lub też węgłowej) polega na łączeniu bali na tak zwanym frezie wzdłużnym. Bale wiązane są na węgłach – jeden na drugim – w wyciętych czaszach, a pomiędzy nie nakłada się izolację w postaci włókniny doszczelniającej oraz specjalnych uszczelek doszczelniających. Każdy bal łączony jest z drugim drewnianymi kołkami o długości około 30 cm, które rozmieszczone są co około 1 m. Brak konieczności mszenia pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów budowy domu.

Bale okrągłe toczone maszynowo o średnicy stałej 24cm, 26cm, 28cm lub 30cm, gdzie wszystkie bale jednakowej średnicy zapewniają efektowny i nowoczesny wygląd bryły domu.

Całość realizowanej konstrukcji wykonywana jest w jednym przekroju bala, wybranym wcześniej przez klienta. Wszystkie ściany konstrukcyjne, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, wykonane są w tym przekroju. Konstrukcja budowli osadzona jest na belce startowej kotwionej do przygotowanego wcześniej fundamentu.

Wszelkie instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne prowadzone są pod podłogą. Dzięki temu są niewidoczne i nie mają żadnego wpływu na wygląd wnętrza pomieszczeń, pozwalając na ich dowolną aranżację.

 

Możliwe są do wykonania także zabudowy fragmentowe ścian z bali zarówno w łazienkach jak i innych pomieszczeniach, a następnie wykończenie na dalszym etapie materiałami wykończeniowymi np. ceramicznymi lub kamieniem naturalnym.

Zapytaj o wycenę domu z bali