Korzystając ze strony akceptujesz jej Politykę prywatności.
pl | en | de

Gotowe domy z bali

Oferta sprzedaży gotowych domów z bali na pięknych widokowych działkach w turystycznej miejscowości Zawoja

Zawoja Podpolice

Intymny region umiejscowiony w rejonie szczytu Podpolice w Zawoi otoczony pięknymi lasami dający każdemu możliwość odpoczynku od zgiełku i zbliżenia z naturą.

zobacz domy

Zawoja Zalas

Piękna południowo-zachodnia ekspozycja z widokiem na daleką perspektywę pasma górskiego oraz duży obszar leśny w bezpośrednim otoczeniu.

zobacz domy
Region inwestycji - Zawoja Podpolice

Region Podpolice położony jest bezpośrednio przy znanym szczycie Polica. Otoczony gęstymi lasami, znajduje się blisko szlaków górskich i dzikiej przyrody. To idealne miejsce dla miłośników natury. Stanowi niepowtarzalną mieszankę pięknych górskich szczytów, lasów, łąk i rzek. W okolicy znajduje się wiele wodospadów i kaskad, które zachwycają swoim urokiem. Region oferuje wspaniałe widoki na krajobrazy Beskidu Żywieckiego, a także możliwość wędrówek po malowniczych dolinach i przełęczach.

Niewątpliwą atrakcją Podpolic jest Park Czarnego Daniela, gdzie na dużych wybiegach, można spotkać zwierzęta takie jak daniele,  lamy,  owce, i konie. Jest to idealne miejsce dla miłośników zwierząt, a przede wszystkim dla dzieci.

Zawoja Podpolica - Nowoczesny Dom nr 1 z litych bali drewnianych podpiwniczony z prywatnym jacuzzi i sauną
Cena: 869 000 zł zobacz szczegóły
Zawoja Podpolica - Nowoczesny Dom nr 2 z litych bali drewnianych podpiwniczony z prywatnym jacuzzi i sauną
Cena: 869 000 zł zobacz szczegóły
Zawoja Podpolica - Nowoczesny Dom nr 3 z litych bali drewnianych podpiwniczony z prywatnym jacuzzi i sauną
Cena: 869 000 zł zobacz szczegóły
Region inwestycji - Zawoja Zalas

Region Zawoja Zalas położony jest w wysokiej części, na przełamaniu Zawoi i Grzechni, ze świetnym umiejscowieniem pomiędzy regionami, blisko Makowa Podhalańskiego. Miejsce to  zachwyca swoimi krajobrazami. Okolica jest doskonała dla miłośników pieszych wędrówek i jazdy na rowerze. Znajduje się tu wiele szlaków turystycznych.Zawoja Zalas to idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić czas na łonie natury i odpocząć od miejskiego zgiełku.

W pobliżu znajduje się jeden z większych lasów w tym regionie - Las Gronik. To rozległy teren, gdzie znajduje się Malikowski Groń - szczyt, który stanowi dominujący element krajobrazu. Las Gronik obfituje w wiele ciekawych szlaków, na których można zobaczyć m.in. naturalne formacje skalne, lasy świerkowe, bukowe i jodłowe oraz spotkać liczne gatunki zwierząt.

Zawoja Zalas - Nowoczesny Dom nr 1 z litych bali drewnianych podpiwniczony z prywatnym jacuzzi i sauną
Cena: 869 000 zł zobacz szczegóły
Zawoja Zalas - Nowoczesny Dom nr 2 z litych bali drewnianych podpiwniczony z prywatnym jacuzzi i sauną
Cena: 869 000 zł zobacz szczegóły
Zawoja Zalas - Nowoczesny Dom nr 3 z litych bali drewnianych podpiwniczony z prywatnym jacuzzi i sauną
Cena: 1 019 000 zł zobacz szczegóły
Zawoja Zalas - Nowoczesny Dom nr 4 z litych bali drewnianych niepodpiwniczony
Cena: 829 000 zł zobacz szczegóły
Zawoja - urokliwa miejscowość w Beskidzie Żywieckim

Zawoja to urocza miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim, usytuowana  z dala od wielkich miast i zgiełku. Krajobraz tej okolicy zaliczany jest do jednego z najpiękniejszych w Polsce. Zawoja otoczona jest lasami, łąkami, potokami  i rzekami, a na horyzoncie widać masywy górskie. Jednym z charakterystycznych elementów krajobrazu Zawoi są górskie szczyty. W okolicy znajduje się m.in. Babia Góra, Pilsko, Jałowiec czy Leskowiec.

Zawoja szczyci się również bogatą historią i tradycją. Miejscowość oferuje wiele zabytków oraz wydarzeń kulturalnych. Mieszkańcy pielęgnują lokalne zwyczaje i obrzędy, promują góralską sztukę ludową i muzykę. Zawoja słynie także  z bogatej tradycji kulinarnej. Posiada wiele restauracji i karczm, w których można skosztować lokalnych specjałów.

Lokalne atrakcje

Jedną z największych  atrakcji Zawoi jest szlak turystyczny na Babią Górę - najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, który poza Tatrami, jest  najwyższym szczytem w Polsce zaliczanym do Korony Gór Polski. Na szczycie góry znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Tatry, Pieniny, Beskid Śląski i Beskid Żywiecki. W masywie Babiej Góry znajduje Babiogórski Park Narodowy wpisany przez UNESCO na listę światowych rezerwatów biosfery.

Popularną i ciesząca się dużym uznaniem turystów, jest stacja narciarsko -rowerowa Mosorny Groń, która oferuje doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. W okresie letnim można korzystać tam z parku linowego oraz malowniczych tras rowerowych.

Kuchnia regionalna

Karczmy z drewnianych bali, które zachwycają swoim wyglądem i atmosferą, to charakterystyczny element  krajobrazu Zawoi. Można w nich nie tylko skosztować regionalnej kuchni ale również spędzić wieczór przy ognisku, słuchając regionalnej muzyki na żywo.

Szlaki turystyczne

Liczne szlaki turystyczne, prowadzące przez najpiękniejsze rejony Beskidu Żywieckiego, roztaczają przed turystami zapierające dech w piersiach widoki.

Stoki narciarskie

Zawoja to idealne miejsce na wypoczynek zimowy dla narciarzy i snowboardzistów. Doskonale przygotowane stoki narciarskie, to raj dla miłośników białego szaleństwa.

Klasztor

Klasztor Karmelitów Bosych to niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić ze względu na jego niepowtarzalną atmosferę, zabytkową architekturę oraz historię.